warsztat z fotografii mody

Warsztaty fotografii mody 2019

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku w ramach projektu pt. „Sztuka Mody. 3 edycja” zorganizowało warsztaty fotografii mody, których byłam uczestniczką. Warsztaty prowadziła Małgorzata Popinigis – wykładowczyni na ASP oraz fotograf modowy w Papaya Films. Małgorzata to autorka sesji zdjęciowych m.in. dla BOHOBOCO, 4F,  RESERVED, CROPP, EVA MINGE, SONY MUSIC, DIVERSE.

Warsztat odbywał się w September Studio w Gdańsku. To idealne pomieszczenia z przeszkleniami, dużymi oknami wpuszczającymi mnóstwo światła. Praca przy naturalnym świetle w takim wnętrzu to prawdziwa przyjemność.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Zostaliśmy podzieleni na dwie trzyosobowe grupy. Każda grupa otrzymała zadanie do wykonania: przygotowanie sesji zdjęciowej dla marki COS lub ZARA.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Nam przypadła sesja zdjęciowa dla marki COS.

Druga grupa przygotowała sesję zdjęciową marki ZARA.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Pierwszą czynnością jaką wykonaliśmy było badanie marki odzieżowej COS.

Słowa kluczowe dla tej marki to prostota i natura: naturalne materiały, proste wzory, minimalizm.

Musieliśmy zdecydować o wyglądzie modelki: czy włosy upięte w kok a może rozpuszczone? Jaki ma mieć makijaż? Naturalny i delikatny a może ostry i prowokujący?

Stanęło na tym, że nasza modelka będzie mieć bardzo naturalny, wręcz niewidoczny makijaż.

Modelka miała założony Jumpsuit w kolorze piasku.

Każdy z nas poczuł się jak na profesjonalnym dniu zdjęciowym. Po kilku próbach już było widać efekty pracy zespołowej. Małgosia, makijażystka, wizażysta, modelka, pomoc przy ustawieniu światła modelującego. I my. Cały dzień intensywnej pracy i wynik jak poniżej.

warsztaty fotografii mody

Efekty naszej pracy zostały zaprezentowane przez Małgorzatę w prelekcji na Konferencji Sztuka Mody 2019 na Patio w Akademii Sztuk Pięknych.

Warsztaty trwały cały dzień (8 godzin). Były bardzo intensywne ale też niesamowicie ciekawe. Wiele się nauczyłam i ta wiedza zostanie ze mną na zawsze.

autor zdjęcia w nagłówku: Dariusz Arciszewski

Dodaj komentarz